diplomatic
21 دی 1401 - 19:08

پرداخت ۴۳۹ مورد تسهیلات فرزندآوری در سرپل ذهاب

کرمانشاه- فرماندار سرپل ذهاب از پرداخت ۴۳۹ مورد تسهیلات فرزندآوری در این شهرستان خبر داد.

صدراله بابلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: به منظور حمایت از جوانی جمعیت از زمان ابلاغ شیوه‌نامه مربوطه تاکنون ۴۳۹ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری به مبلغ ۱۰۹ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

وی افزود: تسهیلات فرزندآوری براساس قانون به پدر اطفالی که تاریخ تولد آنان از یک فروردین ۱۴۰۰ به بعد و در داخل ایران متولد شده‌اند تعلق می‌گیرد.

فرماندار سرپل ذهاب تصریح کرد: مبلغ تسهیلات برای فرزند اول مبلغ ۲۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت سه سال، فرزند دوم مبلغ ۴۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت چهار سال، فرزند سوم مبلغ ۶۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت پنج سال، فرزند چهارم مبلغ ۸۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت ۶ سال و فرزند پنجم به بعد مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت هفت سال است.

بابلی ادامه داد: در راستای حمایت از افزایش و جوانی جمعیت اعلام شده زمین رایگان برای خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر در نظر گرفته شده و وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد متقاضیان دارای سه فرزند و بیشتر که فرزند سوم و بیشتر آنها از ۲۴ آبان ۱۴۰۰ به بعد متولد شده برای ثبت نام دریافت تسهیلات حوزه زمین و مسکن به سامانه saman.mrud.ir مراجعه کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 971322